فواید و تأثیرات جسمی و روحی رقص زومبا در روحیه افراد

1396/10/25


براساس گفته ی محققان، نه تنها انجام این تمرینات ورزشی منجر به افزایش شادابی شما در همان لحظه شود، بلکه ممکن است  این تأثیرات مثبت برای 2 ماه در شما باقی بماند.

اگر عاشق رقص زومبا هستید از خواندن این متن خرسند خواهید شد. بر طبق مطالعه ای که اخیرأ انجام شده است، مشخص شده که این نوع رقص بسیار پر طرفدار، شادابی شما را  به طور چشمگیری افزایش خواهد داد. محققان دانشگاه Granada در اسپانیا مشخص کرده اند که کلاس های زومبا نه تنها منجر به تقویت سلامتی جسمی شما خواهند شد، بلکه منجر به بهبود کیفیت زندگی نیز میشود. این تیم تحقیقاتی از 60 فرد کم تحرک خواستند که طی یک دوره ی 5 هفته ای زومبا را انجام دهند. هدف آنها از این کار این بود که تأثیرات این ورزش بر روی عوامل سلامتی مختلف (هم فیزیکی و هم روانی) را شناسایی کنند.

به نظر میرسد که زومبا واقعأ میتواند بر چهره ی شما لبخند بنشاند، چرا که این تیم تحقیقاتی متوجه شدند که سلامت جسمی این افراد رشد چشمگیری داشته است. از همه مهمتر این است که این تأثیر مثبت برای دو ماه کامل بعد از اتمام کلاس ها نیز همچنان در این افراد باقی مانده بود.

نکته حائز اهمیت این است که تغییر احساس افراد ناشی از رقص زومبا، بُعدی بود که بیشترین پیشرفت را داشته است. لازم به ذکر است که مبدا رقص زومبا کشورهای آفریقایی بوده است و سپس با تغییراتی به کشورهای آمریکایی رسیده است. هم اکنون این رقص در کل دنیا طرفدار پیدا کرده است که ایران هم به این جرگه نیز پیوسته است.

منبع: ژالان